tanie loty do Amsterdamu
TANIE LOTY DO AMSTERDAMU
Bilety lotnicze do Amsterdamu. Tanie loty.
 
1.
Wylot
Przylot
Data wylotu
 
Data powrotu
 
X
W obie strony
dodaj trasę
usuń ostatnią
Pasażerowie
 
Dorośli:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Dzieci (2-12):
0
1
2
3
4
5
Niemowlęta (0-2):
0
1
2
3
4
zapisz i zamknij
Opcja lotu
Air lines
Klasa serwisowa
Air lines
Preferowane linie
Air lines
Zamknij
W obie strony, Ekonomiczna

Amsterdam - historia

Amsterdam to konstytucyjna stolica Holandii. Jednocześnie, to największe miasto kraju. Usytuowane jest nad rzeką Amstel, w towarzystwie licznych kanałów, dzielących miasto w siatkę, które podczas gorącego lata ochładzają przyjemnie powietrze. Z powodu kanałów, Amsterdam nosi nieoficjalną nazwę „Wenecji Północy”. Dla Holandii jest bardzo istotnym punktem – zarówno ze względów gospodarczo – przemysłowych, biznesowych, akademickich i kulturowych, ale także symbolicznych. Amsterdam rozsławiony jest na całym świecie i stanowi bardzo istotny punkt turystyczny Holandii. Zamierzchła historia miasta sięga XIII wieku. Dzięki dostępowi do wody, a i z jej „winy” – patrząc na to z drugiej strony, Amsterdam nie miał wyjścia, wybierając swoją drogę rozwoju – niemal od początków powstania, gałęziami, które rozwijały się tu najprężniej była żegluga, handel wodny oraz rybołówstwo – ilość wody, która często zalewała ziemię, wywołując powodzie, nie pozwalała na uprawę ziemi. W bardzo krótkim okresie więc, Amsterdam stał się bardzo ważnym portem handlowym, po to, aby II wieki później stać się największym i najważniejszym centrum handlu Holandii. W ten sposób miasto dynamicznie się rozwijało, w bardzo szybkim tempie przybywało mieszkańców, wraz z nimi osad i architektury.

Znaczenie miasta rosło nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami – Amsterdam stawał się coraz ważniejszym ośrodkiem handlowym w Europie. W ten sposób miasto zbudowało sobie znaczącą pozycję na mapie świata. Późniejsze czasy były dla Amsterdamu mniej wesołe, dotknięta wielką epidemią dżumy, straciła 10% mieszkańców, odniosła straty także w czasie wojen z Anglią oraz Francją (Rewolucja Francuska). Przyszedł jednak czas, kiedy miasto zaczęło stawać na nogi. Oddychając pełną miejską piersią, odzyskiwało powoli utracony blask.

Czasy spokoju skończyły się wraz z rozpoczęciem I Wojny Światowej, kiedy to Amsterdam(kup tanie bilety lotnicze) – mimo neutralności Holandii w Wojnie – został zdziesiątkowany przez głód. W czasie II Wojny Światowej w Amsterdamie rozpoczęła się niemiecka okupacja, niestety ten okres - jak w przypadku wielu innych miast europejskich – to czarne karty w historii.

Po wojnie, miasto ponownie podnosiło się do dawnej świetności. Lata sześćdziesiąte i siedemdziesiąte, to bardzo ważny moment rozwoju Amsterdamu. Wtedy to, podczas światowej „mody” hippisowskiej, Amsterdam ukazał jeszcze inne oblicze – to, które do dziś stanowi pierwsze skojarzenie kulturowe z tym pięknym miastem – wolność i tolerancja. Możliwość legalnego używania miękkich narkotyków, swobody obyczajowe, otwartość na szeroko rozumianą „inność”, serdeczność – wszystko to sprawiło, że Amsterdam jest dziś takim miastem, jakim jest – przyciągającym serdecznością, otwartym, tolerancyjnym i uwielbianym przez wszystkich turystów.

Tanie loty do Amsterdamu
najniższe ceny biletów lotniczych