tanie loty do Amsterdamu
TANIE LOTY DO AMSTERDAMU
Bilety lotnicze do Amsterdamu. Tanie loty.
 
1.
Wylot
Przylot
Data wylotu
 
Data powrotu
 
X
W obie strony
dodaj trasę
usuń ostatnią
Pasażerowie
 
Dorośli:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Dzieci (2-12):
0
1
2
3
4
5
Niemowlęta (0-2):
0
1
2
3
4
zapisz i zamknij
Opcja lotu
Air lines
Klasa serwisowa
Air lines
Preferowane linie
Air lines
Zamknij
W obie strony, Ekonomiczna

Amsterdam

Wybierając się w podróż, chcemy poznać jak najlepiej miejsce, które odwiedzamy. Uroki podróżowania polegają między innymi na tym, że możemy z bliska przyjrzeć się innym kulturom, posmakować lokalnych specjałów, przez kilka dni żyć blisko mieszkańców, wtapiając się w tłum. Dzięki temu mamy możliwość wykształcenia w sobie opinii i poglądów na temat danego miejsca, czy kultury. Nie da się tego zrobić na podstawie przewodnika, trzeba samemu dotknąć, poczuć i zobaczyć. Aby móc przyjrzeć się z bliska ciekawym miejscom na świecie i jednocześnie być w stanie wyrobić sobie o nich opinię, trzeba co nieco o nich wiedzieć. Warto więc zapoznać się z podstawowymi informacjami przed podróżą.
 
To niecodzienne miasto jest największym w Holandii. Jest naturalnie również jego stolicą. Mimo, że najważniejsze urzędy, rząd i liczące się przedstawicielstwa mają swoje siedziby w Hadze, Amsterdam dumnie reprezentuje kraj. 
 
Rozciąga się malowniczo nad rzeką Amstel. W mieście znajdziemy też ogromną ilość kanałów – ponad 160.  Najbardziej znane  i największe to Keizersgracht, Prinsengracht i Herengracht – wszystkie trzy leżą równolegle w stosunku do siebie. Przecinające się z nimi – mniejsze, tworzą w Amsterdamie niemal geometryczną siatkę. Słyszeliście na pewno na temat Amsterdamu określenie północnej Wenecji – wynika ono właśnie z takiego ułożenia kanałów. 
 
Podzielony jest na siedemnaście dzielnic. Mimo pokaźnych rozmiarów, Amsterdamu nie warto przemierzać samochodem. Loty do Amsterdamu są na tyle tanie(np.: liniami ryanair), że nie warto jechać własnym autem. Z kolei, wypożyczanie go na miejscu, zupełnie nam się nie opłaci. W mieście funkcjonuje doskonała komunikacja. Począwszy od autobusów, przez metro, tramwaje, na „autobusach” wodnych skończywszy – wszak trudno o lepszy środek lokomocji w mieście, w którym jest tyle wody. Warto tu także wspomnieć o rowerach. Posiadaczy rowerów jest w tym mieście blisko milion. Powoduje to, że ponad 70% ruchu miejskiego odbywa się właśnie z pomocą tego środka poruszania. Miasto doskonale się do tego przystosowało – ścieżki rowerowe są absolutnie wszędzie, w każdym znaczącym miejscu znajdziemy wygodne parkingi rowerowe. Rowery zyskały tam tak dużą popularność, że możemy nawet skorzystać z usług rowerowych taksówek. 
 
Trudno przypisać Amsterdamowi określoną rolę – dla swojego kraju, jest istotnym ośrodkiem kulturalnym, edukacyjnym, a przede wszystkim turystycznym, dla mieszkańców – rajem na ziemi, oazą szczęścia i spokoju – i chcecie wierzyć, czy nie – to widać, dla turystów ‘ziemią obiecaną’, w powietrzu unosi się pozytywne nastawienie, przyjazność, otwartość i wynikająca z nich radość.
 
Amsterdam jest miastem wyjątkowym. Organizacja jego życia jest na tyle sprawna, że mamy wrażenie ładu, porządku i panujących tu zasad. W tym samym czasie, jest to miasto, uznawane za symbol swobody i wolności. Obie te cechy w wyjątkowy sposób harmonijnie współgrają ze sobą. Dla mieszkańców miasta najważniejszym pojęciem jest tolerancja. Nikt nikogo nie wytknie tu palcem, chyba, że chodzi o jakiekolwiek przejawy dyskryminacji – wówczas nie możemy liczyć na miłe przyjęcie. Z całą pewnością, to miasto warto poznać bliżej – mało które jest w stanie wywrzeć tak dobre wrażenie i zapisać się w pamięci tak niecodziennymi wspomnieniami.
Tanie loty do Amsterdamu
najniższe ceny biletów lotniczych